KONST / Litografier / Färglitografi 11031278
*
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:25:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 22:34:17
1
100 kr
21/4 11:52:59
2
250 kr
21/4 15:44:58
1
200 kr
21/4 15:44:58
2
250 kr (Budbetjänt)
21/4 15:45:07
1
300 kr
23/4 14:25:42
2
400 kr
24/4 20:14:27
3
Vinnande bud
24/4 20:20:26
1
500 kr
24/4 20:20:26
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Felix Labisse
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 22:34:17 | 1 | 100 kr |
21/4 11:52:59 | 2 | 250 kr |
21/4 15:44:58 | 1 | 200 kr |
21/4 15:44:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/4 15:45:07 | 1 | 300 kr |
23/4 14:25:42 | 2 | 400 kr |
24/4 20:14:27 | 3 | Vinnande bud |
24/4 20:20:26 | 1 | 500 kr |
24/4 20:20:26 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27